Fototapety

Sklep wędkarski

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szklarnie ogrodowe na każdą działkę

Kiedy zima powoli się kończy, przychodzi czas na dokładne przemyślenie układu i zagospodarowania ogrodu użytkowego. W którym miejscu posadzić warzywa, ściąć czy dosadzić drzewka i krzewy owocowe, a co z ulubionymi ziołami? Szklarnia ze szkła, poliwęglanu, a może tunele foliowe? Wybór jest duży i właśnie dlatego należy dokładnie zanalizować, który model będzie najlepszy w przypadku naszego ogrodu. Sklep internetowy TwojPasaz.pl pomoże Ci podjąć tę trudną decyzję w oparciu o odpowiedzi na podstawowe pytania.

Ogród czy ogródek?

Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze odpowiedniej szklarni jest wielkość ogrodu, a szczególnie jego części użytkowej. Mała powierzchnia uniemożliwia ustawienie takich, które posiadają dużą powierzchnię. Aby mieć pewność, że jej rozmiar będzie odpowiedni, wystarczy zaznaczyć obszar, który ma zostać zagospodarowany. Wbicie wysokich palików i zastosowanie taśmy ułatwi wzrokową ocenę wielkości. Należy pamiętać, że inaczej prezentuje się zaznaczone na ziemi wymiary, a inaczej wygląda w pełni zabudowane pomieszczenie. Paliki i taśma ułatwia ocenę i przybliży rzeczywisty metraż i wielkość szklarni.
Z wielkością działki wiąże się również stopień jej zabudowy i zagospodarowania roślinnością, z której nie chcemy, bądź nie możemy zrezygnować. Gęsto obsadzone drzewa, pnącza i krzewy ograniczą ilość wpadającego do szklarni światła. To z kolei wpłynie niekorzystnie na wzrost niektórych gatunków roślin. Dlatego zastanów się, z czego jesteś w stanie zrezygnować na rzecz pysznych świeżych warzyw.

Szklarnie z poliwęglanu – zalety i opinie

Poliwęglany można uznać za tworzywa wielozadaniowe. Na stałe znalazły zastosowanie tam, gdzie wymaga się przezroczystości i dobrych parametrów mechanicznych. Płyty CD, szyby samolotów, powłoki szklanych szyb zapobiegające stłuczeniu oraz... szklarnie ogrodowe. Dzięki dużej przepuszczalności światła i bardzo dobrym właściwościom izolacyjnym, szklarnie poliwęglanowe od wielu lat zyskują na popularności. Stosowany jako materiał osłonowy i pokryciowy, doskonale nadaje się do ochrony upraw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Sam poliwęglan jednak nie jest wystarczający i nie zapewni konstrukcji szklarni odpowiedniej stabilności. W tym celu stosuje się aluminiowe elementy stelażu. Dlaczego aluminium? Ze względu na właściwości, głównie odporność na korodowanie. Aluminiowe złączki i profile wyposażone w dodatkowe uszczelki doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki tak dobranym materiałom szklarnia jest stabilna, przepuszcza dużą ilość światła i stwarza optymalne warunki do wzrostu wysianych wewnątrz roślin.

Wyposażenie i akcesoria

Szklarnie poliwęglanowe należą do tego typu konstrukcji, które mają przetrwać wiele sezonów w jednym miejscu. Tunele foliowe możesz bez trudu przenieść lub schować na czas zimy, szklarnia jako konstrukcja cięższa, powinna posiadać mocny fundament. To z kolei przekłada się na utrudniony jej demontaż. Nie musisz jednak zamawiać dużej ilości betonu, do tego celu doskonale sprawdzą się fundamenty stalowe. Łatwe do zamontowania i... demontażu. Akcesoria do szklarni to także praktyczne aluminiowe regały, półki i wszelkie wyposażenie, które ułatwi prace ogrodnicze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium