Menu

Meble dziecięce

Sklep wędkarski

Maltec gh145 promiennik tarasowy 14kw Maltec gh145 promiennik tarasowy 14kw
Producent: TwójPasaż.pl
Cena: 624,00 zł
zobacz więcej
Maltec parasol promiennik fl199 heksagon Maltec parasol promiennik fl199 heksagon
Producent: TwójPasaż.pl
Cena: 1 274,00 zł
zobacz więcej

Promienniki do ogrodu i na taras.

Urokliwy i wypielęgnowany ogród zachęca do spędzania wieczorów i rozkoszowania się pięknem natury. Czasami jednak temperatura odczuwalna robi się nieprzyjemnie chłodna, co może skutecznie zepsuć fantastyczną atmosferę. Nie musimy wybierać między spędzaniem czasu na przydomowym ogródku a komfortowym poczuciem ciepła - z pomocą przychodzą promienniki. Nasza oferta obejmuje zarówno promienniki gazowe, jak i te zasilane energią elektryczną (promiennik podczerwieni infrared). W zależności od zagospodarowania przestrzennego naszego ogrodu, możemy zdecydować się na warianty podwieszane lub promienniki wolnostojące.

Jaka jest skuteczność takiego promiennika?

Przyjmuje się, że podstawowe modele promienników mają moc skutecznego ogrzewania na terenie 6 metrów kwadratowych. Stąd też jeden wolnostojący promiennik powszechnie spotykany w restauracjach z ogródkami wystarczy do komfortowego ocieplenia osób siedzących w promieniu 3 do metrów od urządzenia, chociaż podwyższoną temperaturę odczujemy nawet do 5 metrów. Stąd też jeżeli chcemy skutecznie ogrzać ganek o powierzchni 10-11 m2, powinniśmy zakupić dwa promienniki i ustawić na przeciwnych częściach ganku.

Czy promiennik faktycznie daje ciepło?

Osoby regularnie użytkujące takie urządzenie są zdania, że ich promienniki skutecznie ocieplają przydomowy teren, gdy na dworze panuje chłodniejsza temperatura. Promienniki korzystające z technologii infrared działają na podobnej zasadzie jak słońce - emitowana energia cieplna ogrzewa nas równomiernie, a urządzenia korzystające z LPG działają niczym ognisko - ogrzewają zgodnie z zasadą "im bliżej tym cieplej". Część użytkowników promienników zasilanych energią elektryczną jest tak zadowolona z ich funkcjonowania, iż zastępują tradycyjne kaloryfery panelami promiennikowymi.

Gdzie najlepiej umieścić promiennik?

Jeżeli decydujemy się na zakup promienników elektrycznych, warto zamontować je w formie podwieszanej - pod sufitem namiotu, wiaty lub sufitu na ganku. Dobrym rozwiązaniem jest również przymocowanie ich do ściany, która znajduje się za naszymi plecami, pod warunkiem że znajdujemy się w odpowiedniej odległości od promiennika (minimum 1 metr, maksimum 3 metry). Promienniki LPG powinniśmy umieścić pośrodku osób przebywających w pożądanym zasięgu ogrzewania - tak, by jak największa liczba domowników mogła odczuć przyjemne ciepło.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium