Menu

Meble dziecięce

Sklep wędkarski


Słodka cukrowa chmurka

 
Chyba każde dziecko nie raz zajadało się watą cukrową. I nie ma znaczenia to, że całe ręce i buzia są zawsze poklejone resztkami słodkiej chmurki. Ważna jest radość i uśmiech dzieci i dorosłych, które sprawia ta prosta przekąska. Już w XV wieku bogaci arystokraci europejscy zajadali się tym przysmakiem. Od tego czasu wata cukrowa jest nieodłącznym elementem wszystkich jarmarków i festynów. Często jest sprzedawana także w wesołych miasteczkach oraz w nadmorskich kurortach. Ta lekka, puszysta cukrowa chmurka musi mieć w sobie coś niesamowicie wyjątkowego. Nasze pociechy widząc kogoś, kto sprzedaje watę cukrową bardzo nas na nią namawiają mimo tego, że najczęściej nie dają rady zjeść nawet połowy. Na czym polega fenomen waty cukrowej?
 
Być może jest to „magiczny” sposób jej powstawania. Od kiedy wynaleziono elektryczną maszynę do waty cukrowej jest to całkiem prosty, lecz efektowny proces. Nie tylko dzieci fascynuje patrzenie jak wata pomalutku pojawia się na drewnianym patyczku. Stanowisko z watą na wszelkich plenerowych wydarzeniach zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziś wata jest sprzedawana również w paczkach i można ją kupić w wielu marketach, jednak nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością, co jedynie potwierdza teorię, ze to powstawanie waty cukrowej jest w niej najbardziej ekscytujące.
 

Wata cukrowa w naszym domu

 
Przygotowanie waty cukrowej w naszych domowych maszynach jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy wsypać cukier za pomocą miarki i umieścić pojemnik w obrotowym bębnie. Po włączeniu urządzenie w kilka minut się rozgrzeje i możemy zaczynać. Obracający się mechanizm oraz wysoka temperatura powoduje, że cukier się karmelizuje i powstają delikatne, słodkie niteczki, które wyskakują przez otwór w bębnie. Nawijamy na patyczek już lekko schłodzoną watę cukrową i już możemy się cieszyć wraz z naszymi dziećmi z własnoręcznie zrobionego przysmaku. Dodatkową zaletą samodzielnie przygotowywanej waty jest fakt, że sami możemy zdecydować o tym, jaki rozmiar słodkiej przekąski podamy.
 
Jest to istotny aspekt, ponieważ serwowane na jarmarkach kolorowe chmurki są często tak duże, że nasze dzieci nie dają rady zjeść nawet połowy. Maszyna do waty cukrowej z pewnością świetnie sprawdzi się np. podczas imprezy urodzinowej Twojej pociechy. Niewątpliwie słodkie chmurki zaskoczą każdego małego gościa a dodatkowo sprawią, że na twarzach wszystkich uczestników przyjęcia na długo zagości szeroki uśmiech.
Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium