Meble dziecięce

Sklep wędkarski

Łóżka do sypialni

140cm łóżko jasny popiel ELANDA 140cm łóżko jasny popiel ELANDA
Producent: Halmar
Cena: 1 029,00 zł
zobacz więcej
160cm łóżko z pojemnikiem popielaty PADVA 160cm łóżko z pojemnikiem popielaty PADVA
Producent: Halmar
Cena: 1 455,00 zł
zobacz więcej
Biały LIMA LOZ-120 Biały LIMA LOZ-120
Producent: Halmar
Cena: 398,00 zł
zobacz więcej
Biały LIMA LOZ-160 Biały LIMA LOZ-160
Producent: Halmar
Cena: 439,00 zł
zobacz więcej
Biały LIMA LOZ-90 Biały LIMA LOZ-90
Producent: Halmar
Cena: 349,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko biało-czarny CASSANDRA 120 Halmar Cm łóżko biało-czarny CASSANDRA 120 Halmar
Producent: Halmar
Cena: 1 185,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko biało-czarny CASSANDRA 160 Halmar Cm łóżko biało-czarny CASSANDRA 160 Halmar
Producent: Halmar
Cena: 1 418,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko ciemny popiel ELANDA 140 Cm łóżko ciemny popiel ELANDA 140
Producent: Halmar
Cena: 1 029,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko ciemny popiel ELANDA 160 Cm łóżko ciemny popiel ELANDA 160
Producent: Halmar
Cena: 1 099,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko niebieskie ELANDA 140 Cm łóżko niebieskie ELANDA 140
Producent: Halmar
Cena: 1 029,00 zł
zobacz więcej
Cm łóżko niebieskie ELANDA 160 Cm łóżko niebieskie ELANDA 160
Producent: Halmar
Cena: 1 099,00 zł
zobacz więcej

Łóżka do sypialni piękne i komfortowe.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen w naszym życiu oraz jak istotnie wpływa na cały nasz dzień. Będąc rześkim i wypoczętym, jesteśmy o wiele bardziej produktywni przez cały dzień, nie odczuwamy dolegliwości mięśniowych i stawowych oraz odczuwamy radość i chęć do działania. Niewygodna pozycja podczas snu spowodowana doborem niewłaściwego łóżka prowadzi nie tylko do podkrążonych oczu, bólów odczuwanych w okolicy lędźwiowej czy ogólnego rozdrażnienia. Niewiele osób wie, że niedomiar snu lub sen "niskiej jakości" (przerywany, niespokojny) zwiększa uczucie głodu, przez co łatwiej przytyć, a ponadto zwiększa naszą podatność na stres, wskutek czego cierpimy nie tylko my, ale i nasi najbliżsi czy osoby z którymi mamy do czynienia na co dzień. Skoro już wiemy, jak istotny jest odpowiedni i zdrowy sen, sprawdźmy, jak dobrać łóżko do naszych preferencji i potrzeb.

Co trzeba wiedzieć, wybierając łóżko do sypialni?

Punktem wyjścia będą wymiary łóżka: przyjmuje się, że najlepszą długość jest 120% naszego wzrostu w długości i 60% naszego wzrostu w szerokości. Fizjoterapeuci są zdania, że optymalne wymiary łóżka to wzrost człowieka plus 20-25 cm długości oraz od 80 do 100 cm szerokości. Standardowe wymiary łóżka dla jednej osoby produkowane są w rozmiarze 90 x 200 cm, a dla dwóch osób od 140 x 200 cm aż do 180 x 200 cm. Wysokość łóżka powinna mieć minimum 30 cm, by zapobiegać gromadzeniu się kurzu pod łóżkiem, jednak by zapewnić wygodę wstawania, zaleca się od 40 do 50 cm wysokości, dla osób starszych nawet 65 cm.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wybór materaca - nie tylko dopasowanego wymiarami do ramy, ale i odpowiadającego naszym potrzebom. Obecne technologie produkcyjne dzielą materace na 6 grup: piankowe (dobrze dopasowują się do naszego ciała), termoelastyczne (zapewniają największy komfort snu), wysokoelastyczne (uniwersalne i trwałe w użytkowaniu), lateksowe (podwyższona jakość antybakteryjna), kieszeniowe (najlepszy stosunek jakości do ceny) oraz hybrydowe (rekomendowane osobom starszym lub ze schorzeniami).

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest materiał wykończeniowy i styl. Najlepsze są łóżka wykonane z drewna, szczególnie z wytrzymałego dębu lub sosny przyjaznej alergikom. Oczywiście, wszelkie aspekty kryjące się za wyglądem łóżka zostawiamy Państwa indywidualnym preferencjom - zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą łóżek.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium