Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Lubisz grać w bilarda? Jeśli tak, koniecznie zadbaj o skompletowanie wyposażenia, które sprawi, że stół bilardowy stanie się w pełni funkcjonalnym akcesorium gwarantującym całą moc rozrywki podczas rozgrywek wszelkiego typu. Co oczywiste, kupić warto choćby bile, jednak by mogły one trafić do łuz, potrzebne są także dobre kije bilardowe. To dzięki nim bowiem możliwe jest rozpoczęcie rozgrywki.

Kije bilardowe – bez nich nie zagrasz

Bilardowe kije są obecne w świecie bilarda od samego początku istnienia tej dyscypliny. Nawet, gdy stoły nie miały jeszcze łuz, a kule wykonane były raczej z kości słoniowej niż z mniej drogocennych materiałów, to właśnie wykonany z drewna kij służył graczom do rozbijania i przemieszczania kul po płótnie drewnianego stołu. Najlepsze kije wykonywane są z dobrej klasy drewna klonowego, które sprawia, ze przez lata służą one niezawodnie - nawet, gdy są eksploatowane z dużą intensywnością.

Kije bilardowe: jak wybrać zestaw dla siebie?

Zakup kija bilardowego to nie lada wyzwanie. A to dlatego, że trzeba go umiejętnie dobrać zarówno do siebie, jak i do typu rozgrywek z bilami, który wybieramy. W zależności od tego, czy zagrać chcemy w najpopularniejszego snookera, dziewiątkę czy inną grę bilardową – kij będzie się prezentował inaczej.

By zrozumieć, na czym polega wybór, warto przyjrzeć się nieco bliżej temu, w jaki sposób kij bilardowy jest zbudowany. Należy podkreślić, że wszystkie kije bilardowe są złożone z dwóch części, które skręca się ze sobą. Część dolna, którą określić można choćby jako rękojeść, posiada gumowy odbijak, lakierowaną rączkę określaną często jako butt oraz oplot – znajdujący się w miejscu, w którym kij powinniśmy trzymać podczas gry. Gwint łączy dolną część kija z górną, której najważniejsze elementy to: szczytówka – wykonany z klonu blok, który zwęża się ku górze (jej rozmiar zależy od typu rozgrywki), ferrula oraz kapka – czubek kija, którym uderzamy w bilę.

Wybierając kij, zwróćmy uwagę zarówno na to, z czego został wykonany, jak również na jego rozmiar, czy też średnicę. Decyzja powinna być podjęta w pełni świadomie – tak, by jej później nie żałować.

Kije bilardowe – ile kupić?

Zakupując stół bilardowy do użytku domowego, nie musimy kupować ich wiele. Wystarczy odwiedzić oferujący kije do bilarda sklep i zamówić dwa czy też cztery kije, by móc cieszyć się komfortową rozgrywką w towarzystwie przyjaciół. Co oczywiste, na początek nawet jeden kij wystarczy – wszak można się nim w trakcie gry wymieniać. Warto jednak zainwestować w co najmniej kilka – tak, by stojak na kije bilardowe prezentował się dostojnie i dekorował salę, gdzie prowadzimy nasze rozgrywki. Na szczęście, zakup kijów, o ile postawimy na te wytrzymałe, od sprawdzonych producentów – nie pochłania zbyt dużej ilości środków finansowych. Dlatego można pozwolić sobie na niego niemal każdy - bez względu na zasobność portfela.

Kije bilardowe: jakość przede wszystkim

Odwiedzając oferujący kije bilardowe sklep, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oferowanych akcesoriów do bilarda. Im lepszy kij kupimy, tym większą mamy pewność, że uderzenia w kule bilardowe będą precyzyjne, a gra komfortowa. A to przecież liczy się najbardziej – podobnie, jak trwałość kijów. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, nabywając kij z pokrowcem, umożliwiającym jego bezpieczne przechowywanie i transport, by cieszyć się jego wysoką klasą oraz niezawodnością przez lata, a nie tylko przez kilka miesięcy. Na szczęście, dziś znalezienie dobrego kija nie stanowi najmniejszego nawet problemu – wystarczy tylko dobrze poszukać.

Kije bilardowe – graj gdzie chcesz

Podkreślić warto również, że kije bilardowe, z uwagi na to, że są składane, możesz bez trudu przenosić czy też przewozić. A to oznacza, że swoim ulubionym czy szczęśliwym kijem możesz zagrać także podczas wizyty w pobliskim pubie, restauracji czy u znajomych, którzy posiadają stół bilardowy.

Nie zwlekaj zatem i uzupełnij swoją bilardową kolekcję o dobry kij – z nim precyzja Twoich uderzeń wzrośnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium