Menu

Fototapety

Sklep wędkarski

Produkty dnia
Kategorie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.


Kalie - nastrój spokoju w każdym wnętrzu


Wśród bardzo wielu kwiatów, uwiecznianych na obrazach z pewnością szczególne miejsce zajmują kalie. Te piękne kwiaty są niezwykle majestatyczne i urzekają wszystkich, którzy na nie patrzą pomimo tego, że zazwyczaj na obrazach prezentowane są pojedynczo. Takie ich przedstawienie pozwala na niezwykle szczegółowe ukazanie całego ich piękna. Oczywiście znaleźć można także obrazy prezentujące ich wiązankę. Zazwyczaj kwiaty przedstawiane są w postaci samych główek, ich proste łodygi nie są bowiem dla twórców obrazów zbyt atrakcyjne. Często widać jedynie niewielką ich część, a bywa też, iż nie są wcale widoczne. Kalie wprowadzają do wnętrz nastrój piękna i elegancji, jednocześnie emanując niezwykle dużą dozą spokoju. Najczęściej uwieczniane na obrazach są w kolorze białym, jednakże w naturze ich gama kolorystyczna jest znacznie szersza.


Białe czy kolorowe – jakie kalie do wnętrz?

 
Uwiecznione na obrazach kalie w naturalnych kolorach to odcienie niemalże całej palety barw. Jednakże twórcy obrazów nie są ograniczenie wyłącznie tym, co przedstawia natura, mogą bowiem samodzielnie decydować o kolorystyce tworzonych przez siebie dzieł. Dlatego też nie dziwi to, iż na wielu obrazach kalie przedstawiane są w kolorach, które praktycznie nie są spotykane w naturze, takich jak głęboki błękit czy nawet wielokolorowe. Tak duża ich różnorodność sprawia, że często jest spory problem z wyborem najbardziej odpowiedniego do danego wnętrza obrazu, właśnie ze względu na ich kolorystykę. W znacznej większości bowiem głównym motywem jest przede wszystkim kwiat, dlatego tło jest często rozmazane lub wcale go nie ma, aby nie odwracać uwagi od niebanalnego uroku kalii. Takie obrazy pasują do każdego wnętrza, ich spokój bowiem wypływa z nich nawet wówczas, gdy uwiecznione kwiaty są w ciemnych barwach.


Czy dobierać ramy do obrazów przedstawiających kalie?

 
Obrazy z kaliami powinny być odpowiednio wyeksponowane, dlatego też czasem, we wnętrzach tradycyjnych,  dobiera się do nich ramy. Niezwykle ciekawie takie obrazy prezentują się w bogato zdobionych ramach, które nadają im niezwykle eleganckiego charakteru. Doskonale wyglądają w zestawieniu z klasycznym stylem urządzania wnętrz, w którym często występują meble rzeźbione, jak również dodatki, nadające wnętrzom elegancji. Jednakże w nowoczesnych wnętrzach obrazy bez ram będa nowoczesną, oszczędną w formie dekoracja, idealnie pasująca do takich wnętrz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium