Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ciepła łazienka przez cały rok

 
Łazienka to pomieszczenie, w którym zazwyczaj liczymy na wysoką temperaturę przez cały rok. Niezależnie od pory roku i temperatury panującej na zewnątrz, w łazience zawsze powinno być ciut cieplej niż w całej reszcie domu. Powód jest oczywisty - nie chcemy marznąć podczas kąpieli. Komfortową temperaturę w tym pomieszczeniu najlepiej zapewnią odpowiednio dobrane grzejniki łazienkowe. Najbardziej znaną i najchętniej wykorzystywaną formą ogrzewania łazienkowego są grzejniki w postaci tzw. „drabinki”. Większość z nich jest wykonywana z wyjątkowo trwałego i odpornego na uszkodzenia żelaza. Aby zabezpieczyć kaloryfery przed korozją pokrywa się je dodatkowymi warstwami lakierów, co znacznie wydłuża ich żywotność.
 

Jaki grzejnik łazienkowy wybrać?

 
W przypadku wyboru grzejnika przeznaczonego do użytku w łazience najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest jego moc. Aby dobrze ogrzać pomieszczenie dokonuje się specjalnych obliczeń dotyczących strat ciepła. Ze względu na częste zakłócenia oddawania ciepła poprzez wieszanie na kaloryferach np. wypranych ręczników lub odzieży szacowaną moc powiększa się zwykle o ok. 20%. Moc danego grzejnika jest zawsze podana w specyfikacji technicznej produktu. Zazwyczaj dopasowanie grzejnika o konkretnej mocy do danego pomieszczenia nie sprawia większych problemów, ponieważ większość drabinkowych kaloryferów łazienkowych jest dostępna w różnych rozmiarach.
 

Dodatkowa grzałka elektryczna

 
Niektóre grzejniki łazienkowe posiadają dodatkową możliwość podłączenia do nich grzałki elektrycznej. Po jej uruchomieniu kaloryfer zaczyna działać jak grzejnik elektryczny. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku, gdy ogrzewanie jest uruchamiane centralnie dla całego bloku i w okresach przejściowych takich jak wiosna czy jesień grzejniki nie grzeją wystarczająco mocno, by chociaż wysuszyć na nich ręcznik po porannym prysznicu. Dzięki grzałce elektrycznej możemy korzystać z grzejnika przez cały rok niezależnie od centralnego ogrzewania. Jeżeli zachodzi nagła potrzeba podniesienia temperatury w łazience lub wysuszenia wypranych rzeczy to z grzałką jest to możliwe w całkiem krótkim czasie. Bardzo istotnym aspektem podłączania grzałki elektrycznej jest to, by pamiętać, że jej moc nie powinna przekraczać mocy grzejnika.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium