Menu

Fototapety

Sklep wędkarski

Kategorie
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Obraz - Artystka Obraz - Artystka
Producent: HomeStyle4u
Kod produktu: HSU_03018
Wysyłka: 2-3 dni
Cena: 147,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jak eksponować akty w domu?

 
Spośród obrazów przedstawiających ludzi na szczególne miejsce zasłużyły z pewnością akty. Akt to sztuka pokazania piękna ludzkiego ciała, w mniej lub bardziej dosłowny sposób. Tego typu prace powinny być starannie wybierane pod kątem miejsca, w którym zostaną umieszczone. Akty są bardzo różnorodne, na niektórych postać ludzka jest dość mocno zasłonięta użytymi rekwizytami, jednakże wyobraźnia pozwala się domyślić, co znajduje się za nimi. Obrazy mogą być bardzo różnorodne, przedstawiać zarówno pojedyncze osoby jak też pary czy grupy osób. Wybór zależy wyłącznie od gustu osoby, która poszukuje takiego obrazu.


Akt - do sypialni czy do salonu?

 
Kwestia tego, gdzie powinien być powieszony obraz typu akt, to wyłącznie decyzja właścicieli domu. Niektórzy  wybierają jako miejsce jedynie sypialnię, jednak niektórzy decydują się obraz z takiej tematyki powiesić również w salonie, pod warunkiem bardzo starannego jego wybrania. Artystyczne akty mogą być bowiem  rodzajem wizualnej impresji, przestawione jedynie w formie szkicu czy zarysu sylwetki człowieka, dodatkowo przysłoniętego okolicznościami natury czy też odpowiednio pokazanymi rekwizytami. Mogą też być bardzo dosłowne, wizualnie odwzorowując szczegóły anatomiczne. W wypadku tych drugich prac trzeba dość rozważnie wybrać miejsce do ich ekspozycji. Oczywiście wybór aktu do takiego miejsca w domu, które zazwyczaj stanowi centrum życia rodziny, jak również miejsce przyjmowania gości, powinien być przemyślany, aby nie zawstydzić gości. Do sypialni można sobie pozwolić na nieco bardziej odważny akt, zwłaszcza że w większości domów goście nie mają dostępu do sypialni gospodarzy.


Reprodukcja znanego malarza czy mniej znana twórczość?

 
Wśród aktów jest bardzo wiele obrazów, będących reprodukcjami dzieł znanych i cenionych malarzy. Te wybierane są często przez te osoby, które lubią twórczość danego artysty. Jednakże poza nimi w sprzedaży jest bardzo wiele dzieł mniej znanych twórców, które jednak są równie piękne i urzekające. Warto przy wyborze aktu zwrócić uwagę na jego kolorystykę i jasność, niektóre z nich bowiem są utrzymane w dość ciemnej tonacji. Wówczas powinny być przeznaczone do jasnych i dość sporych pomieszczeń, aby nie sprawiać wrażenia przytłoczenia innych elementów i mebli w pokoju przez jeden obraz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium