W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią prosimy lokalnych klientów o składanie zamówień przez internet lub telefonicznie. Odbiór towaru będzie możliwy po telefonicznym uzgodnieniu ze sprzedawcą.

Menu

Meble dziecięce

Bestsellery
Czajnik emaliowany 1,5l Herbal
Czajnik emaliowany 1,5l Herbal
27,90 zł
szt.
Lampka solarna  stojąca 43 cm
Lampka solarna stojąca 43 cm
19,90 zł
szt.
Szklanka czaszka 300ml drinkówka
Szklanka czaszka 300ml drinkówka
12,90 zł
szt.
Lampa ogrodowa  solarna Led 15 cm
Lampa ogrodowa solarna Led 15 cm
8,90 zł
szt.
Transporter dla zwierząt XXL, czarny
Transporter dla zwierząt XXL, czarny
149,90 zł
szt.
Lampki solarne 20 LED, kolorowe kulki
Lampki solarne 20 LED, kolorowe kulki
39,90 zł
szt.
Stojak na parasol  balkonowy 9 kg
Stojak na parasol balkonowy 9 kg
109,90 zł
szt.
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tadż Mahal na obrazach - cud architektury w domu


Niektóre miejsca na świecie zaliczają się do tych, które cieszą się niesłychaną popularnością nie tylko jako miejsce odwiedzin, ale również jako tematyka obrazów. Do takim niewątpliwie zalicza się Agra Tadż Mahal, które odwiedzić można podczas podróży po Indiach. Tadż Mahal to budowla, która nazywana jest również świątynią miłości. Nazwa ta wywodzi się od okoliczności, w jakim mauzoleum zostało wzniesione, było bowiem symbolem na część przedwcześnie zmarłej żony panującego w XVII wieku władcy Szachdżahana. Jego żona zmarła podczas porodu, legendy zaś mówią, iż przed śmiercią zobowiązała męża do złożenia kilku obietnic, z których jedna mówiła właśnie o tym, że po jej śmierci wybuduje budynek, który będzie ją upamiętniał. Władca wypełnił złożoną żonie obietnicę i przez dwadzieścia dwa lata trwała budowa mauzoleum, które obecnie zaliczane jest do cudów świata.


Orientalny przepych i bogactwo

 
Jednym z powodów, dla których Tadż Mahal jest tak często uwieczniane na obrazach, jest między innymi niesamowity przepych tego miejsca. Przy budowie pracowało w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób a wiele materiałów zostało przywiezionych specjalnie na ten cel z bardzo odległych miejsc. Charakterystyczne dla sztuki islamu kopuły mauzoleum na tle błękitnego nieba to przepiękny widok, który uwieczniony na obrazach wniesie do wnętrz niepowtarzalny nastrój. Również obrazy, które pokazują wnętrza mauzoleum, są bardzo interesujące, do wykończenia budynku użyto bowiem najwyższej jakości marmury oraz dużo kamieni szlachetnych i półszlachetnych.


Cud architektury, który zadziwia

 
Tadż Mahal to budowla, która do dzisiaj uznawana jest za cud architektury tamtych czasów. Zastosowane rozwiązania zadziwiają nawet obecnych fachowców. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości, gdy chodzi o posiadane sprzęty i narzędzia w tamtym czasie, wręcz zadziwiają. Dlatego sam widok budowli, nawet z daleka powoduje, że zapiera ona dech. Odpowiednio dobrany obraz, który ją przedstawia, z pewnością jest idealnym elementem dekoracyjnym, który doskonale można dopasować do każdego pomieszczenia. Ze względu na lokalizację budowli,  obrazy przedstawiające Tadż Mahal są zazwyczaj pełne słońca i jasne, dzięki czemu wnoszą do wnętrz ciepło i wrażenie przestrzeni.
Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium